ლევან მგალობლიშვილმა აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკური ცენტრის ჟურნალისტებს პროფესიული დღე მიულოცა და ახლადგახსნილი სატელევიზიო სივრცეები დაათვალიერა
➡ქართული ჟურნალისტიკის დღესთან დაკავშირებით აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე ლევან მგალობლიშვილი აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკურ ცენტრს ეწვია და ეს დღე ცენტრში მომუშავე ჟურნალისტებს პირადად მიულოცა.
➡ლევან მგალობლიშვილმა ცენტრის ჟურნალისტებს პროფესიული წინსვლა უსურვა და სამშვიდობო პროცესებში მათ ჩართულობას და საქმიანობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.
➡ გულიადა ჭკადუა და ენემეო სიდიანი მრავალწლიანი და ნაყოფიერი საქმიანობისთვის აფხაზეთის მთავრობის სახელით მადლობის სიგელებით დააჯილდოვდნენ.
➡აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკურმა ცენტრმა სიმბოლურად ქართული ჟურნალისტიკის დღეს ახალი სატელევიზიო სტუდიები გახსნა.
➡მთავრობის თავმჯდომარემ ახალი სივრცეები დაათვალიერა და დაგეგმილი მედიაპროექტების შინაარსით დაინტერესდა. უახლოეს პერიოდში ახლადგახსნილ სივრცეებში აქტიურად დაიწყება სამშვიდობო პროექტების,ნდობის აღდგენისა და შერიგების პროცესისკენ მიმართული გადაცემების ჩაწერა.