ლევან მგალობლიშვილმა აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკური ცენტრის ჟურნალისტებს პროფესიული დღე მიულოცა და ახლადგახსნილი სატელევიზიო სივრცეები დაათვალიერა
ქართული ჟურნალისტიკის დღესთან დაკავშირებით აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე ლევან მგალობლიშვილი აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკურ ცენტრს ეწვია და ეს დღე ცენტრში მომუშავე ჟურნალისტებს პირადად მიულოცა.
ლევან მგალობლიშვილმა ცენტრის ჟურნალისტებს პროფესიული წინსვლა უსურვა და სამშვიდობო პროცესებში მათ ჩართულობას და საქმიანობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.
გულიადა ჭკადუა და ენემეო სიდიანი მრავალწლიანი და ნაყოფიერი საქმიანობისთვის აფხაზეთის მთავრობის სახელით მადლობის სიგელებით დააჯილდოვდნენ.
აფხაზეთის საინფორმაციო-ანალიტიკურმა ცენტრმა სიმბოლურად ქართული ჟურნალისტიკის დღეს ახალი სატელევიზიო სტუდიები გახსნა.
მთავრობის თავმჯდომარემ ახალი სივრცეები დაათვალიერა და დაგეგმილი მედიაპროექტების შინაარსით დაინტერესდა. უახლოეს პერიოდში ახლადგახსნილ სივრცეებში აქტიურად დაიწყება სამშვიდობო პროექტების,ნდობის აღდგენისა და შერიგების პროცესისკენ მიმართული გადაცემების ჩაწერა.